اعتاب مقدسه، بهترین بستر برای گسترش فرهنگ قرآنی

اعتاب مقدسه، بهترین بستر برای گسترش فرهنگ قرآنی

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مشرف در گفت‌وگو با آستان نیوز درباره اثرگذاری این طرح اظهار کرد: طرح بزرگ «من قرآن را دوست دارم» که با مشارکت محوری آستان قدس رضوی و سایر اعتاب مقدسه در حال برگزاری است، بنای خیری برای شکل‌گیری نهضت قرآن آموزی در بین عموم مردم است و اثرگذاری بیشتر آن نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و منسجم است.
حجت الاسلام مشرف با تاکید بر این مطلب که یکی از وظایف اعتاب مقدسه بهره‌گیری از بستر زیارت برای نشر قرآن در جامعه است، ابراز کرد: اعتاب مقدسه  در آموزش روخوانی صحیح قرآن نقش مؤثری دارند، بنابراین باید برنامه‌های قرآنی این اماکن مقدس طوری طراحی و اجرا شود که در بستر زیارت، فرهنگ قرآن‌خوانی صحیح نیز بین عموم توسعه پیدا کند.
وی ادامه داد: امیدواریم برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات در این زمینه ارتقاء پیدا کند و شاهد باشیم افرادی که سواد روخوانی قرآن را ندارند به‌واسطه این طرح بتوانند با این کتاب آسمانی انس بگیرند و از برکات آن بهره‌مند شوند.
نهضت ملی آموزش روخوانی قرآن کریم با نام «من قرآن را دوست دارم» با محوریت آستان مقدس حضرت رضا(ع) در آستان‌های مقدس و بقاع شاخص متبرکه سراسر کشور در حال اجراست. این طرح ملی با هدف آموزش روخوانی قرآن از تیرماه سال جاری با همکاری و مشارکت معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد، دارالقرآن الکریم سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه کشور آغاز شده و آموزش روخوانی قرآن به یک‌میلیون نفر را هدف‌گذاری کرده است.

دیدگاه خود را بنویسید