آموزش بیش از 800 معلم و پشتیبان آموزش قرآن کریم

آموزش بیش از 800 معلم و پشتیبان آموزش قرآن کریم

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین مسعود میریان پیرامون آموزش معلمان و پشتیبانان آموزش روخوانی قرآن در قالب طرح «من قرآن را دوست دارم» اظهار داشت: با توجه به چشم‌انداز یک میلیون قرآن‌آموز در سراسر کشور، فرایند جذب معلمان و پشتیبانان قرآن آموزان این طرح  از اردیبهشت ماه امسال آغاز شده و خوشبختانه تا امروز ادامه داشته است‌.
وی افزود: برای افزایش ضریب کارآمدی و اثرگذاری در فرایند آموزش از دستگاه‌های مختلف درخواست کردیم تا در این مسیر ما را همراهی کنند. نهادها و سازمان‌هایی چون دانشگاه فرهنگیان، دانشکده علوم قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، اعتاب مقدسه چون حرم امام رضا(ع)، حرم حضرت معصومه(س)، حضرت شاهچراغ، مسجد مقدس جمکران، سازمان تبلیغات اسلامی، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه و دانشکده علوم اسلامی رضوی نیز در این مسیر ما را همراهی کرده و مربیان کارآزموده‌ای به این طرح معرفی کرده‌اند.
حجت الاسلام میریان عنوان کرد: افرادی که به عنوان داوطلب در این طرح شرکت کردند تا به عنوان معلم و پشتیبان قرآنی در خدمت این طرح معنوی و ارزشمند باشند مدارکی به مرکز قرآن آستان قدس رضوی ارسال کردند و پس از بررسی‌های انجام شده از آنان آزمونی گرفته شد. از میان 2000 نفری که شرکت کرده بودند 1000 نفر انتخاب شدند که قابلیت‌ مربی شدن داشتند.
وی از تدوین آیین‌نامه اجرایی برای این معلمان خبر داد و خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی برای این معلمان و پشتیبانان و همچنین برگزاری جلسات توجیهی برای آنان از دیگر اقدامات انجام شده بود که به آنها می‌آموخت برای آموزش قرآن چه نکات بیشتری باید مورد توجه قرار گیرد.
مدیر مرکز قرآن آستان قدس رضوی تصریح کرد: هر معلم در این طرح 25 شاگرد قرآن آموز دارد و به ازای هر کلاس 25 نفره نیز یک پشتیبان قرآنی داریم که در پنج مرحله با قرآن آموزان تماس می‌گیرد تا روند آموزش آنان را ارزیابی کند.
وی از اعطای گواهینامه معتبر روخوانی قرآن به قرآن آموزان در پایان این دوره خبر داد و افزود: این گواهینامه را می‌توان در آموزش‌های ضمن خدمت به کار برد.
حجت الاسلام میریان از وجود 10پایگاه قرآنی در حرم مطهر امام رضا(ع) در راستای طرح «من قرآن را دوست دارم» خبر داد و خاطرنشان کرد: اجرای طرح چهره به چهره برای آموزش قرآن در این پایگاه‌ها هدف ما بود و خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی قرآن آموزان همراه شد.

دیدگاه خود را بنویسید