لزوم بهره‌گیری اعتاب مقدسه از تجربیات مرکز قرآن آستان قدس رضوی

لزوم بهره‌گیری اعتاب مقدسه از تجربیات مرکز قرآن آستان قدس رضوی

هادی افخمی ، قاری قرآن کریم در خصوص طرح مشترک قرآنی عتبات مقدسه که با عنوان «من قرآن را دوست دارم» طراحی شده است به خبرنگار ما گفت:  در پرتو اجرای طرح های قرآنی مشترک بین عتبات مقدسه برکات فراوانی در عرصه گسترش فرهنگ قرآن  متوجه جامعه خواهد شد.
این قاری قرآن کریم ضمن ابراز امیدواری به موثر بودن طرح من قرآن  را دوست دارم، تصریح کرد:  طرح هایی امثال این طرح اگر درمرحله اجرا با کیفیت همراه باشد قطعا اثرات مطلوبی را به دنبال خواهد داشت.
افخمی با اشاره به اینکه اجرای طرح های قرآنی  زمینه را برای آشنایی مردم با کلام الله فراهم می سازد،  گفت: طرح من قرآن  را دوست دارم گامی موثر در راستای ایجاد انگیزه در بین علاقمندان برای فراگیری  روخوانی و روانخوانی صحیح قرآن کریم است.
وی در پاسخ به سوال اثرگذاری فعالیت های آستان قدس رضوی در زمینه نهادینه کردن فرهنگ قرآن در جامعه ابراز کرد:  طبیعتا قدرت نفوذ تبلیغات در رسانه های مختلف بسته به وسعت فعالیت و توان آن رسانه خواهد بود و آستان قدس رضوی هم از نظر متخصصین امور قرآنی و دامنه گسترده زائرین حضرت امام رضا (ع ) از بزرگترین و مؤثرترین رسانه های کشور محسوب می شود.
ابن فعال قرآن با بیان اینکه عتبات مقدس می توانند در سایه اجرای طرح های مشترک با آستان قدس رضوی خدمات ارزنده ای  در عرصه قرآن به مردم ارائه دهند،  گفت: آستان قدس رضوی  به لحاظ توانایی و پتانسیل قطعا وضعیت مطلوب تری نسبت به سایر بقاع متبرکه دارد و همکاری و انتقال تجربیات این آستان مقدس  باعث بالا بردن سطح فعالیت های سایر اعتاب خواهد شد.

افخمی وجود مبارک امام هشتم(ع) و امامزادگان  در نقاط مختلف کشور را نعمتی بسیار عظیم و ارزشمند عنوان کرد و افزود: من باور دارم در شهر شیراز بهترین مرکز فعالیت های مذهبی حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) است و در مشهد مقدس هم به لطف خداوند و برکت امام رئوف( ع)  خیل قاریان و حافظان و افراد قرآنی متخصص و در سطح عالی نشان از همین مسأله است.
این قاری قرآن کریم در خصوص آثار و برکات قرآن در زندگی اظهار کرد: بنده  هر چه خیر و برکت در زندگی دیدم اولا از برکت خدمت به ساحت مقدس قرآن کریم بوده و توفیق تلاشهای ناچیز جهت ترویج فرهنگ قرآنی و ثانیا به جهت انس با قرآن کریم و در حد بضاعت درک مفاهیم قرآنی و ثالثا ارتباط با اهالی قرآن شامل حالم شده است.
شایان ذکر است، نهضت ملی آموزش روخوانی قرآن کریم با نام «من قرآن را دوست دارم» با محوریت آستان مقدس حضرت رضا(ع) در آستان‌های مقدس و بقاع شاخص متبرکه سراسر کشور در حال اجراست. این طرح ملی با هدف آموزش روخوانی قرآن از تیرماه سال جاری با همکاری و مشارکت معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد، دارالقرآن الکریم سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه کشور آغاز شده و آموزش روخوانی قرآن به یک‌میلیون نفر را هدف‌گذاری کرده است.

دیدگاه خود را بنویسید